Trudny rywal na początek!!

W niedzielę 17 marca 2019 roku MKS Ruch rozpocznie rundę rewanżową w walce o mistrzostwo III ligi , grupy I. Naszym przeciwnikiem na wyjeździe będzie zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Mecz zostanie rozegrany w Tomaszowie o godzinie 11.00.

 

Zespól z województwa łódzkiego to czołówka III ligi. Po rundzie jesiennej zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 33 punktów. Odniósł 10 zwycięstw, 3 razy zremisował i poniósł 4 porażki.

Zimą w Lechii doszło do dużych zmian kadrowych. Odeszło kilku czołowych zawodników min.: Artur Golański ( obecnie GKS Bełchatów) ,Bartłomiej Maćczak, Jakub Rozwandowicz (obaj Sokół Aleksandrów Łódzki) , w to miejsc pozyskano nowych piłkarzy , głownie z regionu łódzkiego i mazowieckiego. Zmienił się również trener zespołu. Bogdana Józwiaka zastąpił Daniel Myśliwiec, wcześniej trener młodzieżowych zespołów Legii, oraz asystent pierwszego trenera w pierwszoligowych: Górniku Łęczna i Chojniczance Chojnice.

Mimo zmian kadrowych Lechia to wciąż bardzo silna ekipa, o czym przekonał się lider naszej III ligi, Sokół Aleksandrów Łódzki. W meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu łódzkiego ,rozegranym w minioną sobotę Lechia pokonała Sokoła 2 – 1 ( 0 – 1). Zwycięską bramkę strzelił w doliczonym czasie gry Bartosz Snopczyński. Warto zaznaczyć że zespół z Tomaszowa grał wówczas w ,,10’’.

MKS Ruch po rundzie jesiennej zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 17 punktów. Odnieśliśmy do tej pory 5 zwycięstw, 2 razy zremisowaliśmy i ponieśliśmy 10 porażek. Do rundy wiosennej drużyna przygotowywała się pod okiem nowego szkoleniowca Bartosza Jurkowskiego. Zespól rozegrał kilka gier kontrolnych ( Korona Ostrołęka, KS Wasilków, Znicz Biała Piska, Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Wisła Puławy, MKS Przasnysz, Legia II Warszawa) w których trener sprawdził kilkunastu zawodników. Ostatecznie kontrakty z klubem podpisali: Eryk Niemira, Patryk Pasko, Grzegorz Makal i Dmytro Fedota. Witamy w drużynie i oczekujemy dobrej gry.

Naszą drużynę czeka w Tomaszowie zapewne bardzo trudny mecz, ale liczymy na to że po dobrej grze uda się z dalekiego wyjazdu przywieźć potrzebne nam bardzo punkty.

Znalezione obrazy dla zapytania lechia tomaszów mazowiecki

 

GIGALOGO2015.pngNETKOMPLOGO08.pngagrowojciech.pngbank.pnggym.pngjantar.pnglogo-euromilk.jpglogo.jpglogo.pnglogobiznes.pnglogowysmaz.pngosteria.jpg