W sobotę 30 marca 2019 roku, o godzinie 15.00, MKS Ruch w 20 kolejce rozgrywek o mistrzostwo III ligi, gr. I, zagra w Skierniewicach z tamtejszą Unią.

Unia to podobnie jak my beniaminek III ligi, ale jej dorobek punktowy jest dużo lepszy od naszego. Po rozegranych 19 kolejkach spotkań zespół zajmuje pozycje wicelidera, z dorobkiem 36 punktów, na co złożyło się 12 zwycięstw, jeden remis i 6 porażek. Stosunek bramek: 29 – 9. Zespół ze Skierniewic jest bardzo groźny na własnym boisku, gdzie na 9 rozegranych meczów odniósł aż siedem zwycięstw, tracąc zaledwie 3 bramki.

Wiosną zdobył komplet 6 punktów, odnosząc dwa wyjazdowe zwycięstwa nad czołowymi zespołami naszej ligi. Najpierw w 18 kolejce, po bramce Michała Czaplarskiego pokonał spadkowicza z II ligi – Legionovię Legionowo 1 – 0, a następnie, w minioną sobotę rozbił lidera naszej grupy – Sokół Aleksandrów Łódzki aż 3 – 0, po bramkach : Damiana Warchoła, Konrada Niedzielskiego i Patryka Bojańczyka.

Z Unią graliśmy w 3 kolejce , kiedy to po ciężkim, trzymającym w napięciu do ostatnich minut meczu wygraliśmy 1 – 0 ( 1 – 0). Bramkę strzelił wówczas Arkadiusz Gajewski w 26 minucie spotkania.

Nasz zespół w ostatnim meczu, w ramach 19 kolejki spotkań, po bardzo dobrym spotkaniu, gdzie szczególnie w pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy kilku świetnych sytuacji bramkowych , zremisował u siebie z Ursusem Warszawa 1 – 1 ( 0 – 1). Bramkę dla nas strzelił w 73 minucie z rzutu karnego – Paweł Brokowski. Po tym spotkaniu, mimo wywalczenia jednego punktu, przy niekorzystnych dla nas innych wynikach, spadliśmy w tabeli na 16 miejsce. Zgromadziliśmy 18 punktów, strzelając 26 bramek i tracąc 48.

Przed nami bardzo trudne spotkanie wyjazdowe, ale w naszej sytuacji musimy szukać punktów w każdym meczu. Jednego możemy być pewni, nasi zawodnicy na pewno podejmą walkę, będą walczyć o każdy metr boiska i wierzymy że przywiozą ze Skierniewic punkty.

 

 

GIGALOGO2015.pngNETKOMPLOGO08.pngagrowojciech.pngbank.pnggym.pngjantar.pnglogo-euromilk.jpglogo.jpglogo.pnglogobiznes.pnglogowysmaz.pngosteria.jpg